info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Дорога дружина

Вже зовсім не дивно бачити велику кількість жінок, що займають великі політичні пости, керуючих серйозними бізнесами, величезними автомобілями та колективами. Причому ці розумниці примудряються залишатися ще й красунями, ростити дітей і встигати вести домашнє господарство. Зрозуміло, що такі жінки багато заробляють, часто більше власних чоловіків. І, звичайно, це може якимось чином позначатися на відносинах подружжя, особливо якщо заробіток дружини виріс різко. Але перш ніж розбирати складне питання взаємовідносин в умовах нерівних фінансів, з'ясовувати, хто в домі господар, лікувати чоловічу депресію і жіноче командирські замашки, зробимо невеликий відступ.

Поділ на чоловіків і жінок не є видовим, тобто ми всі належимо до одного виду. Ми - люди. А кожна людина є особистістю, яка потенційно хоче самореалізації. І не важливо, що призвело до цієї самореалізації - божественне одкровення або наявність трьох голодних дітей. І не важливо, яка це самореалізація - духовний сан або бізнес вартістю в мільйон доларів. Після того, як радянська жінка нарешті зрозуміла, що кухня - каструля - киндер, це ще не весь світ, а країні стало все одно, хто їй заробляє податки, жінки нарешті згадали і усвідомили, що вони - теж люди, люди, особистості. І що вони можуть і хочуть самореалізовуватися : будувати кар'єру, бізнес, заробляти багато і пишатися цим.

Ймовірно, до цього все-таки складно звикнути чоловікам. Особливо, коли вони дивляться на бізнес- вумен, яка перемішує командирський тон з логікою і емоційною неврівноваженістю. Але це справа звички. Пройде пара століть...

Другий момент стосується емоційної, духовної сутності чоловіка і жінки. Чоловік - це носій енергії дії, активності, сили, логіки, напору. Він - реалізатор бажань, ідей, що дає сторона. Його сила - у діяльності, реалізації себе як творця. Згадайте приказку про те, що потрібно «побудувати, посадити, виростити».

Жінка - це енергія чуттєвості, інтуїції, турботи, гнучкості мислення. Вона - носій бажань, приймаюча сторона. Її сила - в умінні створити умови для росту і розвитку (дітей і чоловіки), умінні підлаштуватися і гнучко управляти. Саме вона - берегиня вогнища.

Тобто питання насправді не в тому, хто більше заробляє, а в тому, хто яку роль намагається грати в сім'ї, і чи дають подружжя один одному права і можливості рівної самореалізації ?

Якщо жінка, яка заробляє більше чоловіка, починає командувати і вдома, починає одноосібно розпоряджатися грошима, стає жорсткою, напористою, грубуватою і вимогливою, тобто в її поведінці починають проглядатися чоловічі риси, то чоловік на це обов'язково відреагує. Стандартних реакцій може бути декілька: скандали - відіграші ( по будь-якому приводу чи без нього), конкуренція як з чоловіком ( жорстка, хто крутіше ), регресія чоловіки (диван мій рідний дім ), приниження жінки (ти нічого не вмієш ). Всі ці дії робляться чоловіком ( неусвідомлено, природно) з однією єдиною метою - силою повернути жінку в її жіночу роль. Тому що чоловікові традиційної орієнтації потрібна жінка, а не чоловік у спідниці. Потрібна жіноча енергія, увага, турбота.

Жінки дуже часто заграються в роль начальниці - управителька і забувають, що їхня стратегія - це не напір і тиск, а гнучкість, мудрість і розслаблення. Розслаблення не має на увазі бездіяльності, млявості і ліні. Якраз жінкам більшою мірою, ніж чоловікам, необхідно виховувати себе. Розслаблення увазі відсутність напруги, нервозності, істеричності і надриву.

Жінка цілком може бути активною упорядниця успішного бізнесу, кар'єри, родини. Це залежить від її бажання. Але для того, щоб в сім'ї і в жіночій душі зберігся мир і спокій, активність бажано проявляти гнучку, інерційну, активність річки - взаємодії, а не вогню- протидії. Адже насправді від жінки залежить емоційне благополуччя родини, це жінка вирощує чоловіка - сина або чоловіка. Жінка може створити умови для розкриття чоловічого потенціалу, а може посприяти його знищення.

Щоб не покладати всю відповідальність на голови жінок, зазначу ще один суттєвий момент, на який варто звернути увагу при наявності фінансового конфлікту. Це правила взаємодії, прийняті в сім'ї : чи дають подружжя право на самореалізацію, або вони намагаються переробити один одного і «підігнати» під себе, паритетні чи стосунки в сім'ї або не обходиться і дня без розборок.

Якщо відносини гармонійні, рівні, засновані на взаємній повазі, то чоловік і жінка в діалозі знайдуть зручне для обох рішення, в т.ч. в ситуації нерівності фінансів. Гроші - це не єдина мета, радість і сенс життя. Часто наявність близької людини, яка зрозуміє і підтримає, дає більше, ніж все золото світу.

Якщо відносини не зовсім паритетні, ригідні ( з жорсткими засадами ), а спірних питань і без фінансів вистачає, то причина не в грошах, а у відношенні один до одного. Саме на якість відносин варто звернути увагу. Гроші в такій ситуації можуть бути тільки приводом, каталізатором і так неблагополучних відносин.

Чоловікам можна запропонувати наступне: не впадати в інфантилізм; не втрачати своєї позиції (якщо вона конструктивна ); пам'ятати про те, що кожен - сам господар своєї долі. У конфліктних ситуаціях, коли їх ініціює «домашній директор», просто не піддавайтеся на провокації, шукайте і пропонуйте компромісні рішення. Буває, що справа зовсім не в кількості або співвідношенні прибутку, а в наявності бажання і реального прагнення досягти більшого.

 

автор: Олена Панкратова

Наші фахівці: