info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Про проект

vpo01-sm 2014, Запоріжжя, Бердянськ

 Проект «Організація самозайнятості для внутрішньо переміщених осіб» реалізується за наступними етапами:
• Попередній відбір учасників тренінгу з само зайнятості
• Формування навчальних груп
• Проведення тренінгів
• Підготовка пропозиції з само зайнятості
• Захист пропозиції з самозайнятості
• Прийняття рішення щодо надання грантів учасникам та щодо розмірів грантів

В Україні щодня зростає число внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які змушені були залишити свої будинки, роботу у зв'язку з подіями в Криму та на Сході України. За офіційними даними, на території Запорізької області перебуває близько 65 тис. осіб, проте, за неофіційними підрахунками, вимушених переселенців може бути в три рази більше. І всім цим людям не тільки потрібно знайти дах над головою, а й забезпечити себе роботою, за допомогою якої і оплачувати те саме житло, а крім того, купувати продукти, речі і т.п.

Нерідко для вимушених переселенців втрата роботи є серйозним переживанням, можливі навіть кризові стани. Коли люди розуміють, як протікають події, вони можуть вплинути на них, захистити себе від негативних переживань або хоча б психологічно підготуватися до них. Адже вантаж пережитого часто тисне на людину, заважає йому зосередитися на вирішенні актуальних завдань.

За даними Запорізького обласного центру зайнятості, у Запорізькій області у зв'язку зі збільшенням кількості переселенців, які прибули в регіон з східних регіонів України та АР Крим, підвищується і навантаження на вакансію. Якщо в травні 2014 року на одне робоче місце претендувало 7 безробітних, то зараз – 28 і це навантаження зростає. Паралельно з цим занепокоєння викликає зниження кількості вакансій, економічний рівень регіону знижується, кількість безробітних зростає.

Одним із шляхів вирішення питання працевлаштування вимушених переселенців є організація самозайнястості для осіб, які мають бажання та підприємницький потенціал для організації власної справи. Найбільш привабливі причини, які спонукають вимушених переселенців почати свій бізнес, - це можливість отримати дохід, незалежність від роботодавця, самореалізація, можливість втілити в життя свої ідеї.

Цілі та завдання

Основною метою проекту є сприяння організації самозайнятості в Україні особами, які були змушені переселитися у зв'язку з подіями в Криму та на Сході України.

Завдання – надати учасникам тренінгу інформацію що до ситуації на ринку праці України,Запорізької області та м. Запоріжжя, допомогти зорієнтуватися та обрати напрямок професійної перекваліфікації чи підвищення кваліфікації, навчити складанню резюме та проходженню співбесід з метою їх працевлаштування; надати базові навички що до розробки бізнес-ідей та складання бізнес-плану, проінформувати про форми власності при реєстрації бізнесу, про адміністративну відповідальність порушенні законодавства при веденні бізнесу з метою відкриття власної справи.

Реалізація

За час реалізації проекту проведено 6 бізнес тренінгів з організації самозайнятості та власної справи для 151 особи, які вимушено переміщені із зони проведення АТО.

Географія охоплення:
м. Запоріжжя — 21-22 березня, 18-19 квітня, 21-22 червня 2015 року,
м. Бердянськ — 28-29 березня, 30-31 березня, 4-5 квітня 2015 року.

Більшість учасників, які виявили бажання прийняти участь в тренінгах та організувати самозайнятость мають вищу освіту, є навіть дві особи які мають наукову ступінь.

30 % мають досвід придприємницької діяльності та само зайнятості за місцем попереднього проживання.

Серед заявників більше жінок, які мають на утриманні двох або більше дітей. Практично всі учасники (87 %) виявляють наміри залишитися в Запорізькій області на постійне проживання.

Результати

Всього після тренінгів було подано 94 бізнес-плана, що становить 75% від загальної кількості учасників.

Затверджено було 44 бізнес-плани (29 з м. Запоріжжя та 15 з м. Бердянськ), ще 4 знаходяться в процесі розгляду.

Гранти отримали найменш ризиковані бізнес-проекти, які не можна перевезти з однієї громади до іншої, автори яких мають досвід у тій сфері, у якій планують свою діяльність.

Були підтримані бізнес-плани сфери послуг, роздрібної торгівлі, фермерської діяльності, вирощування грибів та бджіловодство. Не отримали гранти інтернет-магазини, інформаційні послуги (репетитори), роздрібна торгівля секонд-хенд, фото- та відеозйомка, деякі фермерські проекти, які були більш ризикованими, чи менш обґрунтованими.

Ще 24 особи подали заявки на професійні курси (14 із м. Запоріжжя і 8 з м. Бердянськ), з яких було підтримано 11 заявок.

Загальний рівень учасників тренінгу вище середнього, більшість учасників тим чи іншим чином мали відношення до бізнесу, тому з легкістю розуміли та приймали інформацію. З метою підвищення ефективності проходження тренінгу можна рекомендувати проводити окремий тренінг для бажаючих почати бізнес і окремий тренінг для тих, хто шукає роботу.

Якісний склад груп значно відрізняється в залежності від громади, у м.Запоріжжі більшість учасників з вищою освітою або науковим ступенем, мають досвід управлінської роботи на посадах директору чи менеджерів вищої ланки, також більшість учасників займалося бізнесом.

У м.Бердянськ частина учасників має вищу освіту, але більшість має максимум середньо-спеціальну освіту або тільки середню.

Такий розподіл якості позначився на кількості поданих БП та заявок на курси, а також на кількості отриманих грантів.

Анонс тренінгів

Нема подій

Наші фахівці: