info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Дізнатися більше та зареєструватися як учасник групи можна за телефонами: 061-270-92-91, 050-807-66-30. УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ БЕЗКОШТОВНА!!!
Джерела фінансування Український жіночий фонд


2012 листопад – 2013 грудень, Запоріжжя

На виконання ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї» та спільного наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства внутрішніх справ України № 3131/386 від 07.09.2009 року «Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї» Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів, психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ» реалізувала проект «Сім’я без насильства – майбутнє України», який спрямовано на надання юридичної та психокорекційної допомоги жінкам, постраждалим від сімейного насилля.

Мета проекту
профілактика та корекція наслідків фізичного та психологічного насильства над жінками в сім’ї.

Психотерапевтичні групи розпочали роботу – 12 січня 2013 року та продовжувалися по 15 липня 2013 року

З жінками працювали психологи та юристи, таким чином постраждалі від домашнього насильства змогли відреагувати почуття агресії на адресу кривдника та отримати, у разі необхідності, правову допомогу

Цільова група
• Жінки, що постраждали від домашнього насильства
• Діти, що проживають у сім’ях, де вчиняється насильство

Кількість учасників

Проведено 5 груп по 10 осіб по 10 занять для жінок, постраждалих від сімейного насильства
• 50 жінок отримали психологічну допомогу у групах взаємопідтримки
• 40 жінок, постраждалих від сімейного насильства отримали індивідуальну психологічну допомогу, проведено 90 індивідуальних консультацій
• 20 постраждалих від сімейного насильства отримали юридичну допомогу, проведено 62 індивідуальні консультацій
• 40 жінок, постраждалих від сімейного насильства отримали індивідуальну психологічну допомогу
• 20 постраждалих отримали юридичну допомогу
• 50 осіб (учасниці 5 груп), що отримали психологічну допомогу у групах взаємопідтримки

Результати

В результаті психологічних занять, які пройшли 70 жінок зможуть усвідомити і відреагувати почуття провини і сорому, відреагувати почуття агресії на адресу кривдника. Усвідомити свою унікальність, прийняти власну соціальну роль і оволодіти новою. Жінки змогли сформувати чіткі уявлення про цілі і завдання на найближчий час.

Психологічна підтримка жінок в подальшому дозволила оптимізувати процес стабілізації психоемоційного стану жінок, постраждалих від сімейного насильства та адаптації до нових умов життя за допомогою усвідомлення власної соціальної ролі і оволодіння новою роллю в безпечних умовах.

Юридична допомога дозволила вирішити актуальні питання правового захисту жінок, постраждалих від насильства в сім’ї – здійснення захисту прав та інтересів сім’ї/особи, захист прав дитини, а саме: ініціювання застосування державного примусу і реалізації юридичної відповідальності осіб, що вдаються до протиправних дій стосовно дитини, оформлення правових документів

Правова обізнаність жінок про механізми захисту свої прав дозволить постраждалим почувати себе більш захищено та впевнено планувати свої подальші дії

Позитивні зміни поведінки щодо сімейного насильства в цільовій групі проекту - жінки, які отримали реабілітаційну допомогу навчаться безпечній поведінці на випадок насилля, що дозволить знизити кількість насильницьких проявів в суспільстві.

Протягом терміну реалізації проекту постійно проводилась робота з інформаційного супроводу - розміщення постерів про проект, створення групи в соціальних мережах, оголошення в ефірі радіо «Великий луг», участь у зйомках на ТРК Алекс.

З метою профілактики насильства в молодіжному середовищі було проведено:
Освітній семінар з питань попередження насилля «Твори добро» для учнів старших класів ЗОШ, Школа – ліцей № 34 м. Запоріжжя (48 осіб), ЗОШ № 87 м. Запоріжжя, (68 осіб)
Виступ на Гендерному форумі з питань «Технологія реабілітації жінок, постраждалих від домашнього насильства методом групи взаємопідтримки жінок» в Запорізькому національному університеті, на факультеті соціальної педагогіки та психології (72 особи)
• Проведено семінар тренінг «Попередження сімейного насилля» в Південному центрі зайнятості м. Запоріжжя (30 осіб)

Постійно проводилось розповсюдження інформації щодо поширення явища сімейного насилля, цікава інформація з питання попередження насилля на міському святі День сім'ї, на тренінгу «Вчасна допомога», на заході «Школа сім'ї з особливими дітками», на заході День православної сім'ї.

За час роботи корекційних груп було надано допомогу жінкам, постраждалим від домашнього насильства:
• В межах групової корекційної роботи допомогу отримали 50 осіб, 200 послуг
• Надано юридичних консультацій жінкам - 62 консультації, 35 осіб
• Надано індивідуальних психологічних консультацій - 90 консультацій, 50 осіб

Посилання на діяльність організації в межах проекту, розміщені в мережі Інтернет:


icon-vk група «В контакте», 62 учасника


icon-facebook Публікація в мережі «Facebook»


logo nv Публікація в інтернер-версіі видання «Наше время плюс»

Анонс тренінгів

Нема подій

Наші фахівці: